Buty New Balance męskie

new balance męskie
Filtrowanie
 • Wybrane filtry
  • Mężczyzna
  • Obuwie
  • New Balance
 • Sortowanie
 • Kategoria
 • Płeć
 • Marka
 • Rozmiar
 • Kolor
 • Cena
  od
  do
57Produktów
Pokaż:

Jaka jest historia marki New Balance?

New Balance Arch Support Company został założony w 1906 roku w Bostonie przez Williama J. Riley’a. Wizją założyciela była poprawa komfortu pracy robotników i zapewnienie im poczucia równowagi (z ang. balance) – stąd wziął się pomysł na nazwę. W dzisiejszych czasach firma jest identyfikowana głównie z produkcją obuwia sportowego, jednak to nie buty były ich pierwszym produktem. Zaczęto od stworzenia tak zwanych arch supports – czyli wkładek w kształcie trójkąta umieszczanych pod łukiem stopy. 27 lat później Riley łącząc siły z ówczesnym sprzedawcą Arthurem Hallem, stworzyli wkładki dopasowujące się do kształtu stopy – był to dla firmy kolejny ważny krok.
 

Dopiero w 1938 roku powstały pierwsze buty, były to biegówki wyprodukowane dla klubu sportowego Boston Brown Bag Harriers. Sneakersy New Balance wyróżniały się cholewką z kangurzej skóry - marka była tak pewna swojego produktu, że oferowała zwrot pieniędzy dla niezadowolonych klientów. W kolejnych latach poszerzono grono odbiorców o bejsbolistów, bokserów i tenisistów. Niestety w 1956 roku William Riley zmarł, a nowi właściciele zmienili nazwę na New Balance Orthopedic Laboratory.

Buty New Balance

Momentem zwrotnym w istnieniu marki zdecydowanie było stworzenie charakterystycznej litery ”N”, co miało miejsce w latach 70. XX wieku, za sprawą Terry’ego Hecklera i modelu New Balance 320. Model ten zyskał nawet miano buta roku 1976 na łamach magazynu Runner’s World. Kolejne sukcesy pozwalały firmie się rozrastać, dzięki czemu otwarta została pierwsza fabryka, która produkowała buty New Balance poza granicami Stanów Zjednoczonych, w Anglii. Z czasem z powodu wysokich kosztów produkcji coraz więcej sneakersów New Balance tworzono za granicą, by dziś już tylko 25% powstawało w Ameryce.

Dziś, w 2022 sneakersy New Balance wyprodukowane w USA i Anglii charakteryzują się tym, że szyte są ręcznie przez najlepszych szewców z dokładnie wyselekcjonowanych materiałów najlepszej jakości.

Jakie buty New Balance Męskie znajdę w Worldbox?

Na przestrzeni lat buty New Balance na stałe wpisały się w kanony mody ulicznej i znalazły uznanie u mężczyzn na całym świecie. Szeroka gama sneakersów New Balance i kolorów od New balance czarne,białe po New Balance czerwone męskie sprawia, że każdy znajdzie taki but, który będzie doskonale odpowiadał jego wymaganiom.

Wysokiej jakości użyte materiały, dokładność w wykończeniu czy modny design to cechy, które czynią buty New Balance wyjątkowymi i sprawiają, że dziś w sneakersach z charakterystyczną N-ką widzimy coraz więcej osób. W naszym sklepie Worldbox.pl znajdziesz fasony zimowe jak New Balance 754, idealne na każdą porę męskie New Balance 997 czy 574 oraz te na upalne dni: model NB 827 i NB 327. Nie zwlekaj i zdecyduj, które buty New Balance męskie powinny znaleźć się w Twojej kolekcji.

Dodano do ulubionych