Nike Crater Impact Męskie

Nike - buty i odzież streetwear
Filtrowanie
 • Wybrane filtry
  • Mężczyzna
  • Obuwie
  • Nike
  • Crater Impact
 • Sortowanie
 • Kategoria
 • Płeć
 • Marka
 • Rozmiar
 • Kolor
 • Cena
  od
  do

Skąd nazwa Nike Crater Impact?

Nazwa tego modelu wzięłą się z angielskiego „Impact” oznacza wpływ i jest to odniesienie właśnie do pozytywnego wpływu butów na środowisko. Piankowa podeszwa natomiast przypomina fakturą skałę krateru – stąd pierwszy człon nazwy. Ochrona środowiska nigdy nie była tak łatwa – teraz wystarczy, że włożysz na nogi buty Nike Crater Impact. Ten wyjątkowy model aż w 25% został wykonany z materiałów z recyklingu. Jednak same materiały to nie wszystko – cały projekt uwzględnia zużywanie w trakcie produkcji jak najmniejszej ilości surowców. Nike w swojej koncepcji zadbał o to, by umożliwić Ci stylowe i komfortowe poruszanie się po ulicach miast, przy jednoczesnym redukowaniu ilości odpadów na świecie.

Jak zbudowane są Nike Crater Impact?

Wiemy już, że tworząc model Crater Impact w ¼ Nike używa recyklingowych materiałów. Wiemy też, że tworząc je powstaje mniej odpadów w stosunku do butów wytwarzanych standardowymi metodami. Zaczynając od cholewki – została stworzona z lekkich i przewiewnych materiałów, a jej powłoki mają proste wykończenie. Zastosowano w niej parciane taśmy i szwy tworzące pętle dla sznurowadeł, dzięki czemu zrezygnowano z wycinania przelotek. Sznurowadła też nie odbiegają od eko założeń – są w 100% wykonane z poliestru z recyklingu. A do tego jeszcze wyszywane logo Swoosh. To wszystko pozwoliło efektywniej wykorzystywać materiały i ograniczyć odpady produkcyjne, zapewniając jednocześnie wygodę użytkowania. Niskoprofilowy, wyściełany kołnierz jeszcze bardziej wzmaga uczucie komfortu noszenia. Nakrapiana, podwyższona, a przede wszystkim świetnie amortyzująca podeszwa z pianki Crater została wykonana z mieszanki zawierającej nawet w 15% materiał Nike Grind, wpisując się jeszcze bardziej w ideę eko i czyniąc model bardziej przyczepnym. Czym jest ten materiał? To surowiec otrzymywany z recyklingu butów, zawierający w sobie gumę z podeszw, piankę z podeszw środkowych i tkaninę, z których wykonane są cholewki. Nike współpracuje z firmami produkującymi między innymi nawierzchnie sportowe, które wykorzystują materiał Nike Grind. A teraz do dbania o środowisko możesz przyczynić się i Ty nosząc po prostu Crater Impact! Nawet pudełko na buty zostało stworzone z przetworzonego kartonu i samo w sobie jest opakowaniem w trakcie dostawy.

Jaki styl reprezentuje Nike Crater Impact?

Projektanci Nike tworząc Crater Impact osiągnęli jedyny w swoim rodzaju, nowoczesny, ale jednocześnie bardzo uniwersalny styl, który będzie idealnym uzupełnieniem wielu stylizacji. Buty doskonale odnajdą się w połączeniu z dresami i bluzą z kapturem lub w zestawie z krótkimi spodenkami i klasycznym t-shirtem. Jednak jeśli postawisz na jeansy lub materiałowe spodnie, nie musisz rezygnować z Nike Crater Impact. Dobierz po prostu odpowiednią kolorystykę, którą znajdziesz w Worldbox. Przebieraj w kolorach zaczynając od uniwersalnej czerni, odcieniów szarości lub postaw na barwne akcenty, które świetnie odświeżą Twoje stylizacje i dodadzą im charakteru. Nike Crater Impact to połączenie stonowanego wyglądu, wygody oraz idei ochrony środowiska. Tak właśnie wygląda innowacja.

Dodano do ulubionych