Buty Vans Authentic męskie

Buty Vans Authentic męskie
Filtrowanie
 • Wybrane filtry
  • Mężczyzna
  • Obuwie
  • Vans
  • UA Authentic
 • Sortowanie
 • Kategoria
 • Płeć
 • Marka
 • Rozmiar
 • Kolor
 • Cena
  od
  do

Vans – męskie buty do jazdy na deskorolce

Kiedy w 1966 roku bracia Van Doren otwierali swój pierwszy butik w Kalifornii, mieli w ofercie tylko trzy modele butów. Wśród szczęśliwej trójki znalazły się właśnie Vans Authentic. Bracia w swojej niewielkiej manufakturze wykonywali buty ręcznie. Można je było kupić niemal od ręki – klienci, którzy zgłosili się rano, po południu (tego samego dnia) mogli odebrać buty. Głównym zamysłem produkowanego obuwia miała być prostota. Męskie Vans Authentic idealnie wpisały się w to założenie. Podstawą autorskiego projektu obuwia była wygodna, gumowa podeszwa. Buty bardzo szybko zyskały miano kultowych, na stałe wpisując się w standardy mody miejskiej. Prosty krój i gumowa podeszwa Vans UA szczególnie przypadła do gustu skejtom, którzy zaczęli je zakładać do jazdy na deskorolce. To spowodowało, że z czasem marka Vans była kojarzona właśnie ze środowiskiem fanów jazdy na deskorolce.

Męskie Vans Authentic – klasyka wśród vansów

Vans Authentic to model vansów, który pojawił się jako pierwszy. Tym samym, jak można się spodziewać, wygląd butów jest prosty i klasyczny. Vans UA Authentic mają grubą, gumową podeszwę i niską, wykonaną z bawełny cholewkę. To najprostszy z dostępnych, sznurowany model vansów. Po czym można odróżnić go od innych propozycji? W przeciwieństwie do Vans Era, Vans UA Authentic nie mają wzmocnienia przy kostce, a tym samym są pozbawione dodatkowego szwu. Z kolei na Vans Old Skool, z boku cholewki można zauważyć „pasek jazzowy” (symbol marki), którego nie ma na Vans Authentic. To model wyjątkowy w swojej prostocie i najbardziej rozpoznawalny. Jeśli ktoś mówi o trampkach Vans, najczęściej ma na myśli właśnie męskie Vans Authentic w czarnym kolorze. Warto jednak zaznaczyć, że z upływem lat model doczekał się wielu wersji kolorystycznych oraz specjalnych edycji limitowanych, które przyciągają uwagę oryginalnym designem.

Vans Authentic – wygodny zamiennik skórzanych butów

Chociaż Vans UA Authentic szybko doczekały się miana butów idealnych do jazdy na deskorolce, nie takie było założenie braci Van Doren, którzy je produkowali. Pomysłodawcy tych kultowych butów chcieli stworzyć zamiennik obuwia skórzanego, który nadal będzie stylowy, ale wprowadzi do mody odrobinę luzu. Trzymali się zasady, że buty mają być niedrogie, nie tracąc przy tym na jakości wykonania. Tak właśnie powstały Vans Authentic, czyli buty z niską, materiałową cholewką i masywną, gumową podeszwą. Taka konstrukcja to gwarancja dobrej przyczepności, co zostało docenione przez fanów jazdy na deskorolce. Męskie Vans Authentic już w latach 70. namiętnie nosili nie tylko ci, którzy jeździli na deskorolce, ale też na BMX-ach. W ten sposób buty zyskały na popularności i już na zawsze wdarły się do miejskiej mody.

Dodano do ulubionych