Istnieją
sneakersy i marki streetwear,
które tworzyły historie.

Towarzyszyły największym w czasie ich wielkich karier, stawały się kluczową częścią popkultury. W Worldbox wiemy, że ciekawe historie są tworzone przez ludzi z pasją, dlatego w cyklu Worldbox People: Outside the Box to ludzie są na pierwszym planie. Ludzie, którzy widzą świat po swojemu i chcą iść własną drogą. Takie osoby tworzą społeczność Worldbox - widujecie je w sklepie kupując nową parę sneakersów, a może mijacie na ulicy. Po godzinach i w każdej wolnej chwili te osoby zanurzają się w swoich pasjach, więc chcemy pokazać je światu.

  • Maciek
    Maciek
  • Coming Soon
    Coming Soon
  • Coming Soon
    Coming Soon

Maciek

Od pisania do szuflady tekstów w liceum i mini studia w garażu dziadka, po supporty największych gwiazd sceny hiphopowej. Poznajcie historię rapera Beg Lepesa, który na co dzień pracuje w Worldbox wyjątkowym sklepie ze sneakersami, streetwearem i sportową modą retro.

Początki fascynacji ulicznym stylem,
pierwsze teksty i bity

Za scenicznym pseudonimem Beg Lepes kryje się Maciek. Pochodzi z Opolszczyzny, ma 23 lata, a uliczny styl fascynuje go od bardzo dawna. Od dziecka słucha hip-hopu, trenował kosza i street dance, szybko przyszło też zainteresowanie graffiti.
W liceum zaczyna pisać teksty do szuflady, godzinami wyszukuje bity i składa pierwsze utwory pod skompilowane podkłady. Gdy wraz z dwoma kumplami kupują sprzęt do nagrywania, dziadek pomaga mu urządzić mini studio nagraniowe w domowym garażu. Maciek z kumplami spędzają większość weekendów na tworzeniu muzyki dla znajomych.

Maciek

Pierwsze koncerty, wytwórnia Step Records
i przeprowadzka do Warszawy

Pierwsze kawałki na youtubowym kanale Beg Lepesa pojawiły się 4 lata temu, a raper wraz z ekipą zaczyna też występować. Początkowo supportują koncerty hip-hopowe w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Tam zauważa ich przedstawiciel wytwórni Step Records, z którym nawiązują kontakt.
Maciek przeprowadza się do Warszawy na studia, gdzie zetknął się z pierwszym profesjonalnym studiem (Nobocoto), w którym nagrywa czołówka polskiego rapu. Zbiera wcześniejsze nagrane numery i wydaje je jako płytę (100 sztuk, friends & family). Wysyła dwa profesjonalnie nagrane kawałki do Step Records, które realizuje do nich klipy zaprezentowane na kanale wytwórni na Youtubie. W 2017 roku pojawia się tam "Piąte Piętro",a w marcu 2019 roku "Traphouse".

Festiwale, Fresh N Dope, współpraca z nowym studio
i praca nad kolejnymi kawałkami

W 2018 roku Beg Lepes dostaje zaproszenie na festiwal w Nysie. W 2019 występuje z ekipą już na trzech dużych festiwalach w Nysie i Opolu, dzieląc scenę ze znanymi artystami polskiego hip-hopu. W międzyczasie, w lutym 2019 roku Maciek przeprowadza się do Wrocławia, gdzie wkrótce nawiązuje współpracę z nowym studiem nagraniowym.
Zaczyna też współpracować z prężenie działającą i rozwijającą się wytwórnią Fresh N Dope. Całkiem niedawno na jej kanale pojawia się nowy numer Beg Lepesa Ectasis wyprodukowany przez Faded Dollars. Obecnie większość czasu wolnego spędza, pracując nad nowymi kawałkami. Uwielbia też jednak występować, a gdy widzi, jak ludzie oddają swoją energię i żywiołowo reagują na muzykę, wpada w euforię.